Leptané rozsochy pro dvounápravové vozy

B 0007


Rozsochy pro dvounápravové vozy jsou vyrobené z mosazného leptaného plechu tloušťky 0,3mm. Se čtyřmi rozsochami jsou dodávána soustružená mosazná ložiska s osazením o průměru 2 mm. Součástí leptu jsou zároveň talíře nárazníků. 

Pro zabudování rozsochy do spodku vlastní výroby poslouží malý nákres (rozměry v mm):

Návod:

Jednotlivé díly brzdy vyřežte z rámečku. Do rozsoch zapájejte mosazná ložiska. Osazení přijde ze strany podleptaného proužku! Rozsocha prostrčí připraveným otvorem v podlaze těsně u podélníku (0,5 x 5mm) a z vnější strany se zajistí ohnutím a zalepením. Plošku je vhodné pro lepení zdrsnit. Při vzdálenosti podélníků 22,5 mm vychází do rozsochy dvojkolí s délkou osy 24,4mm (PIKO) a hrotem dle NEM. Pro jinou délku osy je zapotřebí upravit rozteč podélníků. 

Součástí leptu jsou talíře nárazníků. Pájí se spolu s podložkou na mosazný drát s průměrem 0,6mm. Drát není součástí stavebnice, objednat lze na www.litomysky.cz

Příklady použití: 

1) rozsocha na poštovním voze Fk, na ložisku je nasazen odlitek ložiskového domku (ten je již s předlitým otvorem pro ložisko).

2) rozsocha na nákladním voze Zd, pohled ze strany dvojkolí, celé již stříknuto Surfacerem. Je dobře vidět osazení seustruženého ložiska, které zaručuje snadnou montáž a kolmost os.

  
Ceník a termíny dodání

zpět na úvod